Неделя, 06 Март 2016 19:08
Волейболистките на Бургас намериха място на полуфинали в турнира за Купата на България

Отборите на Левски (София), Бургас 07 (Бургас), Марица (Пловдив) и ЦСКА (София) достигнаха до финалната фаза в турнира за Купата на България при жените. Така още със своя дебют в женското първенство на България тимът на Бургас намери място във финалната четворка за Купата, като с това реализира голям успех в първия си сезон. по пътя към полуфиналите бургазлийки отстраниха Казанлък, който завърши на трето място в редовния сезон, но отпада от финалната четворка.

Волейболистките на Левски (София) спечелиха предварителна група А, мачовете от която се играха в Шумен. В директен спор за върха Сините победиха Бургас 07 (Бургас) с 3:0 (25:17, 25:21, 25:13), като и двата отбора се класираха за полуфиналите на надпреварата.

Интрига в този мача нямаше, като бургазлийки нямаха сили да се противопоставят на съперничките. Левски диктуваше играта изцяло, като като затвори мача за 60 минути игра.

В другия мач за деня, който бе без значение волейболистките на Казанлък Волей (Казанлък) победиха ЙЕБ (Шумен) с 3:0 (25:8, 25:17, 25:15). Така Розите завършиха на трето място, а шуменки останаха четвърти, като и двата тима отпадат от по-нататъшна надпревара.

4 ЙЕБ-Шумен 05 3 0 3 0:9 0.0000 131:225 0.5822 0

В предварителна група В, мачовете от която се играха в София първенец стана Марица (Пловдив) без нито един загубен гей, катов третата си среща надигра Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:16, 25:13, 25:14.

В последния ден директен двубой противопостави ЦСКА и Славия за второто място в класирането. Волейболистките на "червените" надиграха "белите" с 3:0 (25:21, 26:24, 25:16) и така спечелиха правото за участие на полуфинали в турнира. Славия остана на трета позиция, а Раковски на четвърто място, като отпадат от по-нататъшна надпревара.

Класиране

Купа България 2016 (жени) | Група B
1 Марица 3 3 0 9:0   225:122 1.8443 9
2 ЦСКА 3 2 1 6:3 2.0000 199:201 0.9900 6
3 Славия 3 1 2 3:7 0.4286 187:226 0.8274 3
4 Раковски 3 0 3 1:9 0.1111 183:245 0.7469 0

След този развой в единия поуфинал от турнира един срещу друг ще застанат Левски и ЦСКА. Вторият полуфинал ще противопостави Марица и Бургас 07.

Финалната четворка ще се проведе през април, като все още не е определен града-домакин.