Сряда, 16 Декември 2015 10:11
Европоходът на Марица приключи за тази година

Марица“ (Пловдив) приключи участието си в европейския клубен турнир за Купата на ЦЕВ за тази година.  Надеждите за обрат в реванша срещу германския „Шверинер“ (Шверин) не се оправдаха и волейболистките на треньора Феликс Козловски изковаха втора победа над българските шампионки, този път с 3:0 (25:11, 25:20, 25:17) след 69 минути игра пред пълни трибуни в „Палмберг Арена Шверин“.

В първия гейм домакините не оставиха никакви шансове на „Марица“.  С отлична игра на блокада и особено в защита, те пречупиха тотално ефективността на българската атака и набързо стигнаха до категоричното 25:11.  Българският тим влезе във втората част с ударно 4:0, но още при 5:5 допусна изравняване.  С подобрена игра на посрещане и в нападение, момичетата на Иван Петков удържаха баланса до 11:11, след което „Шверинер“ продължи да ги тормози с трудно пробиваеми блокада и защита и избяга напред в резултата.  Табита Ашли Лав заби последната топка за 25:20 и окончателно попари надеждите на пловдивчанки за класиране напред в турнира. Третият гейм вече беше без значение за крайния победител и двамата наставници дадоха шанс и на някои от своите резерви да поиграят.  Това обаче не промени статуквото на терена и германките продължиха да доминират, затваряйки частта с успешна атака на великолепно игралата бразилка Луси Соуза Цийглер за 25:17.

Топреализатор в мача стана американката Ариъл Търнър 17 точки за победителките.  Най-резултатна в отбора на „Марица“ бе Таня Събкова с 13.  Центърът Виктория Григорова показа сравнително висока успеваемост (50%) в нападение и завърши с общо 10 точки.