Неделя, 03 Май 2015 18:40
Димитър Димитров: Доказахме, че сме най-силният отбор!

ЦСКА е шампионът при юношите старша възраст през този сезон! На финала младите „армейци“ победиха вечния си съперник „Левски“ (София) с 3:2 (25:22, 21:25, 12:25, 25:23, 15:13) в изключително оспорван и завързан мач. „Червените“ водеха с 2:1 гейма, като спечелиха третата част с разгромното 25:12, но „сините“ успяха да се съберат и да вкарат мача в тайбрек. Във финалната част момчетата на Димитър Димитров показаха по-здрави нерви и грабнаха титлата след 15:13. В сблъсъците от заключителната фаза, които се изиграха в спортната зала „Георги Бенковски“ в Тетевен, ЦСКА записа 5 поредни победи и нито една загуба.

„Радваме се, че пак сме шампиони! Повторихме успеха от миналата година. Малко по-трудничко беше, но доказахме, че сме най-силният отбор. Най-равномерно играем. В групата бяхме по-убедителни и единствено сега на финала спечелихме в 5 гейма. Поздравявам и отбора на „Левски“ за хубавата игра и им пожелавам догодина отново да се срещнем на финал. Мисля, че днес ги надиграхме с по-здрава психика. Самочувствието, което имахме на шампиони от миналата година също ни бе от плюс. В 5-те мача, които играхме използвах всичките си състезатели и съм доволен от абсолютно всички. При нас няма основен състав. Всички засужават тази титла!“, заяви след финала, за сайта на БФВолейбол, старши-треньорът на младите „армейци“ Димитър Димитров.

Виж крайното класиране при юношите старша възраст тук.