Неделя, 15 Ноември 2015 13:06
Славия надигра Левски с 3:2 при девойките младша

Отборите на Славия за момичета до 15 години и девойки младша оглавяват класирането на софийското градско първенство, което е част от Държавното първенство по волейбол на България и за двете възрасти. След втория кръг в София Белите заемат първото място с пълен актив от 6 точки и без загубен гейм при момичетата и са на върха, но с 5 точки при младшата.

При момичетата до 15 години обаче освен Славия, тимът на ЦСКА също е без загуба до момента. Белите изпреварват Червените единствено с по-добър точков коефицент от двата мача. И двата тима записаха чисти победи във втория кръг като Славия надигра Левски с 3:0 (25:18 25:23, 28:26), а ЦСКА се наложи лесно над Академик с 3:0 (25:10, 25:9, 25:15).

Трети засега са волейболистките на Локомотив, които победиха новия клуб в София ЦПВК (Централен полицейски волейболен клуб) с 3:1. Първа победа постигнаха и представителките на Ахил, които се наложиха над Звезди 94 с 3:0 и с този успех заемат четвърто място в подреждането. Сините пък, които срещнаха именно ЦСКА и Славия в първите два кръга и отстъпиха на съперниците са без точка до сега. В същото положение и Академик, който заема последна позиция в класирането.

Резултати от втория кръг за момичета до 15 години:

Славия - Левски 3:0 (25:18, 25:23, 28:26)

ЦСКА - Академик 3:0 (25:10, 25:9, 25:15)

Локомотив - ЦПВК 3:1 (22:25, 30:28, 26:24, 25:23)

Ахил - Звзди 94 3:0

При девойките младша възраст единствено Славия е без загуба до сега и заема първо място с актив от 5 точки. Във втория кръг Белите надиграха като домакини Левски с 3:2 (26:2, 25:24, 25:16, 14:25, 16:14). Получи се изключително оспорван и драматичен мач, в който имаше много амплитуди и обрати. В крайна сметка в тайбрека при равенството 14:14 белите устояха на напрежението и затвориха гейма в своя полза, като постигнаха крайната победа. Волейболистките на Левски заемат втора позиция в класирането с 4 точки. В този кръг представителките на Локомотив стартираха в първенството, като започнаха с победа. Железничарките се наложиха над ЦПВК с 3:0 (25:15, 25:13, 25:23).