Четвъртък, 23 Май 2024 17:06
Левски София вдигна Купа България при момичетата под 16 години
Снимка: Левски София

Волейболистките на Левски София заслужиха трофея от Купа България за момичета под 16 години. Турнирът се проведе с домакинство на "сините" в едноименната зала. Форматът на надпреварата включваше четири отбора - Левски, Марица, ЦСКА и Раковски (Димитровград), които по-рано се класираха за финалите на Държавното първенство във възрастта. Те играха всеки срещу всеки (три гейма до 25 точки). На база крайно класиране и отборът, заел първото място, получи купата.

Левски София, водени от треньора Нора Тонева, спечелиха всичките си срещи от надпреварата. Столичният тим постигна две чисти победи преди да се изправи срещу Марица (Пловдив). "Жълто-сините" също бяха непобедени след два успеха с по 2:1. Така директният им сблъсък щеше да определи победителят за купата. Столичанки поведоха с 1:0 след 25:16, а пловдивчанки изравниха с 25:21. Така третият гейм се оказа решаващ, а той завърши точно с 1 точка разлика 25:24.

На трето място завърши отборът на ЦСКА, който в последната си среща се наложи над Раковски с 3:0.

Купа България

Турнирът Купа България по волейбол се провежда в изпълнение на спортния календар на БФВ с цел популяризиране на волейболната игра сред подрастващите и за излъчване на носителя на Купа България в съответната възрастова група.

Българска федерация по волейбол изказва своята благодарност към партньорите, подкрепящи развитието на Детско-юношеския волейбол в България – Лидл България, Гаритидж парк, Обединена Българска Банка, Хюндай България, фондация "За пример", Министерство на туризма и Министерство на младежта и спорта.