Понеделник, 05 Февруари 2024 14:57
Марица (Пловдив) не даде гейм и при подновяването на първенството

Този уикенд се поднови първенството в Национална Волейболна DEMAX+ лига. Шампионатът при дамите предложи четири срещи от 8-ия кръг.

Шампионът и лидер в първенството Марица (Пловдив), който през пролетта ще домакинства в зала "Колодрума", а не в з. "Сила", продължи победната си серия. След зимната пауза и спечелването на девети трофей от турнира Купа България, "жълто-сините" с настроение се наложиха при гостуването си на Славия 2017 с 3:0 (25-9, 25-20, 26-24). Това е седми пореден двубой във вътрешното първенство, в който пловдивският отбор не губи гейм.

Марица държи първото място с 24 точки, следван от ЦСКА и Левски София с по 18 т.

"Червените" срещнаха съпротива от Дея Спорт в Бургас, но постигнаха успех с 3:0 (29-27, 25-20, 25-23) в оспорван двубой. Финалистът в DEMAX+ Купа България 2024 трябваше да отразява четири геймбола в първата част, за да я измъкне драматично. Столичанки влязоха по-убедителното във втората част, но допуснаха да бъдат догонени от домакините (18:17). Все пак добра тяхна серия им позволи да увеличат преднината си в геймовете. Третият гейм се разви по идентичен начин. ЦСКА постигна голяма разлика от 8 точки за 17:9, но волейболистките на Дея я стопиха до само точка. До обрат обаче и тук не се стигна.

ЦСКА записа седма победа от началото на сезона и събра 18 точки в актива си. В следващия кръг е вечното дерби с Левски. Мачът е на 11 февруари в зала "Васил Симов".

"Сините" също се поздравиха с чиста победа и то навън. Само 64 минути бяха нужни на столичният тим да вземе гостуването си на Варна ДКС с 3:0 (25-22, 25-12, 25-17). Най-резултатна във Варна бе Цветомира Миткова с 11 точки (4 аса). Микаела Стоянова записа 10 точки (1 блок). Успехът е шести за отбора, воден от Петър Шопов, докато варненският клуб регистри осма загуба и остава на дъното на временното класиране без спечелена точка.

Най-оспорван от кръга се оказа сблъсъкът между Хектор (София) и Марица 2022. С тайбрек бе определен победителят в него. Гостите от Пловдив наложиха волята си с 3:2 (25-18, 18-25, 25-23, 21-25, 21-19).