Понеделник, 04 Декември 2023 14:04
Четири отбора с по пет победи в efbet Супер Волей
Снимка: НВЛ / Startphoto.bg

Четири мача се изиграха от 8 кръг на efbet Супер Волей, а две срещи бяха отложени. След този уикенд в елитния шампионат при мъжете четири отбора имат по 5 победи.

Левски София постигна успех като гост на Раковски-1964 с 3:1(25:18, 25:18, 25:27, 25:21) и с това се изравни по точки с лидера Хебър (Пазарджик) – 16 т. Сребърните медалисти от миналия сезон обаче са с мач по-малко от "сините". Хебър има 6 мача, а Левски – 7. Столичният тим увеличи победната си серия на 3 мача. Като MVP бе отличен Преслав Петков (12 точки), а най-резултатен за гостите бе Владимир Гърков с 19 т. За домакините от Севлиево, които спечелиха първи гейм от началото на сезона, Калоян Вълчинов се отличи с 16 точки.

ЦСКА загуби гостуването си на Берое 2016, но запази третата позиция. "Червените" отстъпиха с 1:3 (25:21, 18:25, 23:25, 21:25) в Стара Загора. За "Най-полезен играч" бе обявен Спас Байрев, който отново бе и най-резултатен за тима си с 30 точки (2 аса, 3 блокади). Успехът за "зелените" е четвърти в първенството и те са шести с 12 точки, колкото има и Дея спорт. Бургаският тим е изиграл 5 срещи заради европейското си участие.

С тайбрек Марек взе гостуването си на Добруджа 07. Тимът от Добрич, който остана още в самото начало на мача без капитана си Димитър Маринков заради контузия, допусна пета загуба след 2:3 (25:22, 20:25, 20:25, 25:16, 12:15).

Изненадата поднесе Черно море, който спечели трудното гостуване на Пирин в Разлог с 3:1 (25:21, 22:25, 25:13, 25:20). Този път варненци бяха категорични и доминираха още от самото начало, като не позволиха на домакините да поведат нито веднъж през първата част. Пирин успя да задържи интригата, изравнявайки във втория гейм, но не стигна до обрат.