Понеделник, 30 Октомври 2023 10:58
ЦСКА взе емоционално дерби срещу Левски в Национална Волейболна DEMAX+ лига
Снимка: cskavolley.com

Женският тим на ЦСКА измъкна победа в емоционално дерби срещу Левски София от втория кръг на Национална Волейболна DEMAX+ лига. Двата тима предложиха много емоции и драма на зрителите в зала "Левски София" и пред малкия екран, а "червените" се наложиха след обрат в пет гейма - 3:2 (21:25, 17:25, 25:22, 25:21, 15:13). Двубоят продължи близо 2 часа и половина.

"Сините" на два пъти пропуснаха да затворят срещата. Първо, те имаха комфортен аванс от 2:0 след убедително начала в мача, а в равностойния тайбрек изпуснаха аванс при 13:12.

Дебют за домакините направи либерото Агниешка Адамек. Силен мач изигра националката Микаела Стоянова, която завърши с 27 точки за Левски.

За отборът, воден от Юлия Иванова и Антонина Зетова, това е втора поредна победа в пет гейма. "Армейският" тим заема второ място във временното класиране на редовния сезон с актив от 4 точки. Левски София е с победа и загуба и заема трета позиция.

Maritza-2

Освен столично дерби, в този кръг имаше и пловдивско. Шампионките от Марица останаха непобедени след чиста победа над съгражданките си от Марица 2022. Успехът в зала „Сила" дойде с 3:0 (25:21, 25:14, 25:18).

За домакините най-резултатна бе Виктория Коева с 13 точки, а Ива Дудова добави 12. Александра Китипова реазилиза 10 точки за гостуващия тим.

Селекцията на Борислав Крачанов заема първото място в класирането, докато Марица 2022 е шести с 3 точки.

Славия 2017 записа първа победа в лигата след с 3:1 (14:25, 25:18, 25:23, 25:19) над Дея спорт. Гостите от Бургас взеха първия гейм, в който домакините реализираха едва 14 точки, но постепенно интригата на терена се завърза. Последваха два вълнуващи и равностойни гейми, в които Славия успя да се наложи, а в четвъртия те бяха много по-категорични.

"Белите" посветиха домакинския си успех на бившата националка Страшимира Филипова, която се бори с онкологично заболяване и наблюдава срещата от трибуните на зала "Панайот Пондалов". Славистките оказаха подкрепа на Филипова, изписвайки с букви надпис: "С теб сме, Страши".

Отборът на Иван Димитров е пети с 3 точки. Дея спорт е седми с 1 точка и 2 загуби.

395343830 1244562839806706 7611687376725224192 n

Първи успех в Национална Волейболна DEMAX+ лига постигна и Хектор. Волейболистките, водени от Асен Стаменов, също отстъпваха в пърата част, но се наложиха над Варна ДКС за крайното 3:1 (21:25, 25:22, 26:24, 25:23). Двубоят се игра в залата в Драгоман. Столичният клуб е четвърти с 3 точки, докато варненският тим остана на последната осма позиция без точка.