Вторник, 09 Май 2023 16:28
Допълнителните квалификации при момичетата под 18 години ще се проведат в София и Пазарджик
Снимка: bfv.bg

Двата допълнителни квалификационни турнира при момичетата под 18 години ще се проведат на 13 и 14 май в Пазарджик и София. Надпреварата ще определи последните четири отбора, които ще участват във финалите на Държавното първенство по волейбол в тази възрастова група. Там мястото си вече си осигуриха ЦПВК (София), Левски-София, Марица (Пловдив) и ЦСКА, които спечелиха четирите квалификационни групи през уикенда.

Клубовите, които завършиха на второ и трето място в четирите групи, бяха разпределени в две групи по 4 тима и ще играят по системата "всеки срещу всеки". По регламент за финалния турнир на топ 8 ще се класират завършилите на първите две места.

Група А ще се проведе в спортна зала "Хебър" в Пазарджик, а домакин е местният едноименен отбор. Волейболистките на Хебър ще мерят сили с ВК Казанлък, ВК Звезди 94 (София) и ВК ЙЕБ Шумен 05.

16:30 ч. Звезди 94 - Хебър

Група Б ще се проведе в столицата. Домакин ще бъде ВК Локомотив 1929 – Нидо със спортна зала „Локомотив". В нея ще участват още отборите на ВК Славия 2017 (София), ВК Раковски (Димитровград) и ВК Дея спорт (Бургас).