Събота, 29 Април 2023 05:50
Левски, ЦСКА, Марица и ЦПВК са полуфиналисти на Държавното за девойки
Снимка: bvf.bg

Отборите на Левски-София, ЦСКА, Марица и Централен полицейски волейболен клуб (ЦПВК) си осигуриха участие на полуфиналите на Държавното първенство за девойки. Надпреварата, която се провежда в Казанлък, е част от календара на Българска федерация волейбол за сезон 2022/2023.

Тези отбори заеха първите две места в двете групи, които се изиграха в рамките на три дни. По регламент отборите от топ 8 бяха разделени в две групи по четири тима и играха по системата "всеки срещу всеки".

В Група А пловдивският Марица категорично зае първото място с три победи и без загубен гейм. ЦСКА зае второто място след изиграването на третия си мач, спечелен с 3:1 срещу ДКС Варна.

Класиралите се от Група Б бяха ясни още след провеждането на вторите срещи от потока - Левски-София и ЦПВК. Двата тима трябваше да определят победителя от потока в последния мач, спечелен от „сините" в пет гейма – 3:2.

26.04. ФИНАЛИ 2

Така Марица ще търси място на финала срещу ЦПВК, а в другия полуфинал се изправят големите спортни съперници на България: Левски-София срещу ЦСКА.

Спорът за 5-6 място е между отборите завършили на трета позиция в класирането на групите, съответно Локомотив 1929 срещу домакина Казанлък. Варненският ДКС и Славия 2017 ще разпределят последните две места (7-8).