Понеделник, 27 Март 2023 14:41
ЦСКА и Марица (Пловдив) поведоха в полуфиналите при жените
Снимка: bfv.bg

ЦСКА и Марица (Пловдив) поведоха в полуфиналите на Национална Волейболна DEMAX+ лига. Двата отбора спечелиха първите си срещи от плейофите и то като домакини.

Играе се до две победи от три срещи.

"Червените" приеха Казанлък в зала "Васил Симов". След оспорвано начало, в което дори гостенките поведоха с 9:7, ЦСКА се мобилизира и направи впечатляваща серия от 18 точки срещу само 2 за Казанлък. Втората част предложи равностойна игра отново само до средата, след което категорично домакините бяха по-добри. А в третата част всякаква интрига липсваше.

В отделните части: 25:11, 25:19, 25:13

Реваншът е в сряда (29 март). Мачът в зала „Багира" е с начало 18:00 ч. и ще бъде предаван пряко по БНТ 3.

Шампионът Марица даде един гейм на Славия 2017. Двубоят в залата на Пловдивския университет предложи много обрати и оспорваност в първите два гейма. Откриващият отиде на сметката на домакините, а във втория "белите" изравниха след пропуснати четири геймбола и за двете страни. Пловдивчанки взеха значително по-лесно третата и четвъртата част, за да поведат в серията.

В отделните части: 25:22, 26:28, 25:19, 25:12

Реваншът в София е насрочен за четвъртък (30 март). Срещата в зала "Панайот Пондалов" е с начало 18:30.