Четвъртък, 19 Януари 2023 15:59
Националките U17 с втора категорична победа на евроквалификацията в Турция
Снимка: cev.lu

Националният отбор на България за жени под 17 години продължава победния си ход на европейската квалификация от зона BVA, която се провежда в Турция. Воденият от Владислав Тодоров тим надигра Косово с 3:0 (25:19, 25:20, 25:14) във втория си двубой от група В на надпреварата.

Така след отличния старт, в който нашите се наложиха над Молдова с 3:0, сега младите ни националки ни добавиха нови 3 точки в актива си.

142223 DSC 6736

След този успех те са първив групата с 6 точки (2 победи). В другия мач за деня съставът на Румъния, който има една чиста победа и 3 точки среща Молдова. При успех на северните ни съседки, двата съперника България и Румъния ще играят за първото място в групата.

Волейболистките нисрещат Румъния на 20 януари в 14:00 ч.

Младите „лъвици“ доминираха изцяло в мача. Подобно на първата среща те не позволиха противодействие и имаха водеща роля през цялото време. Българските момичета приключиха двубоя в три гейма за 70 минути игра.

142223 DSC 6772

Най-резултатни бяха Божидара Аранудова и Една Тодорова с по 10 точки (3 аса, 2 блокади) (1 ас). С 8 точки приключи Калина Венева (1 ас). За съперника Меги Бислими бе над всички с 12 точки (4 аса, 2 блокади).