Събота, 27 Август 2022 22:12
България взе гейм на Италия във втората контрола
Снимкиа: БФВ/startphoto.bg

Женският национален отбор на България взе гейм на европейския шампион Италия във втората контрола, която се игра в Кавалезе. Състезателките на Лоренцо Мичели се бориха, но отстъпиха с 1:2 (25:23, 20:25, 19:25) след 70 минути игра.

Селекционерът даде почивка ня някои от волейболистките, като използва различни варианти на игра. Капитанът Елица Василева, която не взе участие в първата среща, влезе в игра.

В първата част нашите показаха възможностите си и диктуваха играта изцяло. Докрай тимът ни не позволи съперника да противодейства и поведе с 1:0. В следващите две части обаче домакините показаха класа и бяха водещи на терана, като ги спечелиха.

Вчера "лъвиците" отстъпиха на "скуадра адзура" с 0:3 гейма.

Проверките са част от подготовката на отборите за световното първенство.

Най-резултатна бе Елена Бечева с 11 точки (1 блокада), Мария Кривошийска добави 9 точки (4 блокади).