Четвъртък, 11 Август 2022 19:59
България U19 без шансове за финалната четворка на Балканиадата в Румъния
balkanvolleyball.org

Националният отбор на Българияза жени под 19 години отбеляза втора загуба на Балканиадата в Миовени (Румъния). Воденият от Мила Кьосева тим отстъпи на домакините с 0:3 (13:25, 23:25, 19:25) във втория си мач от група А и е без спечелена точка.

На старта на турнира волейболистките записаха поражение и от Турция също с 0:3.

Така тимът ни загуби шансове за класиране във финалната четворка на надпреварата.

Румънките доминираха изцяло в първата и третата част. Още на старта те започнаха с разгромното 8:2 и не оставиха шансове на нашите. Идентично бе и положението в третия гейм, в който домакините поведоха с 17:11. Единствено във втората част България имаше шансове да направи нещо повече, но не достигна спортно щастие. Румъния поведе с 23:20, но след добър начален удар нашите успяха да направят точкова серия и изравниха 23:23. В решителните минути представителките на северната ни съседка запазиха самообладание и не допуснаха обрат, като спечелиха гейм с ас. Съперникът спечели победата за 77 минути игра.

Александра Пейчева бе най-резултатна за състава ни с 11 точки. За домакините реализатор стана Стефания Челута със 17 точки.

В последния си мач от група А националките ни срещат Косово. Двубоят е на 12 август от 15:00 ч.