Понеделник, 25 Юли 2022 22:23
България U19 загуби от Турция на старта на Европейския младежки олимпийски фестивал
Снимка: bvf.bg

Националният отбор на България за девойки под 19 години тръгна със загуба на Европейския младежки фестивал в Банска Бистрица (Словакия). Воденият от Мила Кьосева отбор отстъпи на Турция с 0:3 (22:25, 22:25, 18:25) в първия си мач от предварителна група А.

След този мач България заема трето място във временното класиране. Румъния, която загуби от Полша също с 0:3 гейма, е на четвърта позиция с по-лош точков коефицент. Челните позиции са за Полша и Турция с 3 точки след чистите победи.

Турция доминираше през по-голямата част от мача. Нашите имаха епизодични успехи, като поеха водачеството в средата на втория гейм (16:14) и в началото на третия(8:6) . Но съперничките бързо обръщаха и спечелиха чисто мача за 72 минути игра.

Най-резултатни бяха Виктория Коева и Боряна Ангелова с по 10 точки. За съперника Туана Малли бе реализатор с 15 точки.

Статистика можете да видите тук.

На 26 юли (вторник) тимът ни среща Румъния, в 20:00 ч. б.в. Турция излиза срещу Полша в 15:00 ч.