Понеделник, 11 Юли 2022 21:36
Националите U20  с две победи над Бахрейн в контроли в София
Снимка:БФВ

Националният отбор по волейбол на България за младежи под 20 години, който е воден от Мартин Стоев, прегази БахрейнU20 с 3:0 (25:18, 25:18, 25:16) в приятелски мач, който се игра в столичната зала „Христо Ботев“.

Успехът бе факт след едва 54 минути игра. Младите ни волейболисти доминилаха изцяло над съперника.

Реализатор за победата на България бе Георги Татаров с 14 точки (1 ас, 3 блока). Владимир Гърков добави 13 точки ( 1 ас, 1 блок)

18299358141

Така младите ни „лъвове“ записаха втори категоричен успех на Бахрейн, след като в първата контрола в събота надиграха връстниците си с общ резултат 4:0 (25:19, 25:22, 25:23, 15:7).

На 13 юли предстои още една проверка между двата състава.

Приятелските мачове са част от подготовката на националите под 20 години за Европейските младежки олимпийски игри в Словакия и Европейското първенство (17-25 септемри) в Италия