Понеделник, 11 Юли 2022 00:09
Националките U17 години със сребро на Балканиадата в Сърбия
Снимки: BVA

Националният отбор на България за жени под 17 години завърши със сребърните отличия на Балканиадата в Сърбия. Воденият от Диян Боюклиев тим загуби от домакина Сърбия с 1:3 (17:25, 16:25, 28:26, 14:25) във финалния двубой на надпреварата.

Така “плавите“ триумфираха с титлата на Балканиадата пред своя публика. Това е втора поредна победа за тях над българския отбор в последните два дни, след успеха им в последния мач от груповата фаза с 3:2.

Началото бе равностойно до 9:9. Впоследствие домакините се откъснаха, набраха инерция и оформиха преднина. На два пъти нашите успяваха да се доближат на точка, но за повече нямаха сили и съперникът поведе с 1:0.

u17w-balkan-championhip-vranje-serbia-bulgaria 17

Във втората част играта се разви идентично и сръбските волейболистки увеличиха аванса си на 2:0.

В третия гейм националките ни най-сетне показаха възможности. Те бяха равностойни на сръбкините, като играта вървеше точка за точка докрай. В най-важния момент родните представителки показаха характер и пребориха противника с 28:26, като се върнаха в мача.

u17w-balkan-championhip-vranje-serbia-bulgaria 20

За съжаление постигнатия успех не даде криле за по-голям обрат. В четвъртата част нашите започнаха лошо, а Сърбия поведе ударно - 5:0. Разликата набъбна, това сломи съпротивителните сили на волейболистките ни и Сърбия спечели безпрепятствено за крайното 3:1, като триумфира със златото.

В мача за третото място Турция победи категорично Румъния с 3:0 (25:23, 25:14, 25:19).