Четвъртък, 07 Юли 2022 17:45
България U17 прегази Молдова на Балканиадата в Сърбия
Снимки: BVA

Националният отбор на България за жени под 17 години продължава ударно на Балканиадата във Врание (Сърбия). Воденият от Диян Боюклиев тим прегази Молдова с 3:0 (25:11, 25:5, 25:9) във втория си мач от група А.

Така младите "лъвици" записаха втори чист успех в групата, като са водачи с 6 точки. Молдова е на последната четвърта позиция с 0 точки.

Тимът ни показа пълно превъзходство. Националките ни буквално разбиха съперника, като не позволиха никаква съпротива. Победата бе дело за 55 минути игра.

balkan-championchip-u17w-vranje-bulgaria-moldova 19

Най-резултатни бяха три състезателки на тима ни - Ива Дудова, Мария Златанова и Мария-Габриела Миличевич, които записаха по 12 точки.

Така България загря на по-най-добрия начин за утрешната битка със Сърбия, в която двата тима ще спорят за първото мяст в групата.