Вторник, 05 Юли 2022 20:07
Италия не ни остави шанс
Снимка: fivb.com

България стартра със загуба в последния турнир от Лигата на нациите. На полска зема Италия ни разгроми с 3:0 (25:15, 25,20, 25:23). Така нашите останаха само с една победа срещу Иран в София.

Така "лъвовете" продължават да заемат 15-а позиция във временното класиране с 6 точки (1 победа, 8 загуби).

На 6 юли родните представители почиват, а на 7 юли (четвъртък) срещат Словения от 18:00 ч.

В първия гейм бяхме равностойни до 7:7, а играта вървеше точка за точка. След два поредни аса като че ли всичко приключи в полза на адзурите. Резултатът набъбна до 15:10. Опитахме да се върнем при 13:15. Но шансове за обрат нямаше. Италианците затвориха частта с 25:15.

kejcdsddr9vadkpxbmee 1

Във втория гейм отново се държахме равностойно до 6:6. Италианците дръпнаха в резултата с 12:7. Най-много се приближихме при 18:19, но в крайна сметка отстъпихме с 20:25.

Най-доброто представяне на България беше в третия гейм. Там водихме почти през цялото време. Но се пропукахме накрая. Когаго резултатът стана 23:20, изглеждаше, че сме уверени в оставането в мача. Но Италия показа, че е сред най-силните отбори в света и направи пет поредни точки.

qofxyu5eagld7wwhacvf

Най-резултатен бе Мартин Атанасов с 14 точки (1 ас), 11 точки добави Александър Николов. С най-голям актив за победата на Италия бе Юри Романо с 13 точки.