Вторник, 28 Юни 2022 20:48
България U18 стартира с категорична победа на Балканиадата в Сърбия
Снимки: BVA

Националният отбор на България за мъже под 18 години стартира отлично на Балканиадата в Сърбия. Тимът, воден от Виктор Карагьозов, победи категорично Молдова с 3:0 (25:9, 25:15, 25:11) в първия си мач от група В на турнира в Нови Сад.

Младите ни „лъвове“ доминираха изцяло. В първите два гейма те поведоха с 10:4 и 12:4 и буквално разгромиха съперника. Третата част започна по-равностойно, но след това нашите изригнаха и оставиха съперника на едва 11 точки.

Най-резултатни за България бяха Кристиян Титрийски и Александър Къндев с еднакъв актив от 8 точки. Георги Бъчваров добави 7 точки за успеха.

u18m-balkan-championship-bulgaria-moldova 16

На 29 юни родните волейболисти почиват. На 30 юни съставът на България излиза срещу Северна Македония от 18:30 часа наше време.

639003621

В другата група А отборът на Турция се наложи над Румъния с 3:1 (27:25, 25:20, 19:25, 25:12).

В последния мач за деня домакините от Сърбия излизат срещу Босна и Херцеговина.