Четвъртък, 19 Май 2022 22:16
България U21 загуби от Израел на европейската квалификация в Австрия
Снимка: cev.lu

Националният отбор на България за жени под 21 години не успя да отбележи победен старт на европейската квалификация в Австрия. Тимът, воден от Кристиян Михайлов, загуби от Израел с 0:3 (24:26, 14:25, 22:25) в първия си мач от група D.

Първият гейм бе най-оспорван. Нашите водеха с 24-22, но не успяха да го затворят. В решителните моменти представителките на Израел показаха повече устойчивост и спечелиха. В следващите две части съперникът диктуваше развоя и записа чиста победа за 73 минути игра.

Най-резултатни за България бяха Мерелин Николова и Мария Йорданова с еднакъв актив от 14 точки.За Израел Ширел Ганах реализира 14 точки.

Статистика от мача можете да видите тук.

В другата среща от групата тимът на Австрия победи Фарьорски острови с 3:0 (25:7, 25:17, 25:10). Така домакините и Израел оглавиха временното класиране след първия ден.

Във втория си мач българските волейболистки срещат Фарьорски острови. Двубоят е на 20 май от 19:30 часа.

Само първенецът от крайното класиране получава директна квота за Европейското първенство 2022 в Италия.