Понеделник, 16 Май 2022 15:59
Левски и ВАСК първенци в София за момчета и момичета до 11 години
Снимки: ВК Левски София, БФВ/startphoto.bg

Отборът на Левски София спечели софийското градско първенство по волейбол за момчета до 11 години (състезатели, родени след 2011 година). Тимът на ВА Стойчев-Казийски стана първенец при момичетата до 11 години (състезателки, родени след 2011 година).

Детският фестивал се проведе в столичната зала "Левски София" в два последователни дни (14 и 15 май).

Festival U11

Първо се игра шампионатът при момичетата, след това се проведе и състезанието при момчетата.

281464210 5061789527238268 9020551740309308626 n

Надпреварата се превърна в истински празник, като и в двата дни спортното съоръжение бе препълнено с публика.

На терена пък имаше много емоции и детски възгласи, като битките оставиха незабравиме спомени за най-малките състезатели, които прохождат в този спорт.

281567278 5061790567238164 1043970656925789454 n

При момчетата, по пътя към първото място малките волейболисти на Левски София се справиха с 2:1 в единия полуфинал срещу Стойчев-Казийски. В другия полуфинал Ахил надигра Славия. В спора за златните медали, „сините“ се наложиха отново след оспоравна битка над Ахил с 2:1 гейма и триумфираха на свой терен.

281438094 5061787750571779 5112463628158645029 n

Ахил завърши със сребърните отличия. Бронзовите медали са за ВА Стойчев-Казийски.