Неделя, 17 Април 2022 10:00
Нефтохимик на финал в Ефбет Супер Волей
Снимки: НВЛ/startphoto.bg

Отборът на Нефтохимик 2010 Бургас е първият финалист в Ефбет Супер Волей за сезон 2021/2022. Тимът, воден от Николай Желязков, записа нова победа над опонента си в полуфиналните серии от Монтана, като днес се наложи с категоричното 3-0 (19-25, 25-27, 23-25).

Това е трети успех за бургазлии, като в серията се играе до именно три победи от пет мача. Пътят към финала за Нефтохимик стъпи накриво в началото на полуфиналите, губейки с 1-3, но след това записа три поредни успеха (3-1, 3-2, 3-0). Така, финалистите за Купа България 2022 се класират и за крайната фаза в мъжкия ни елит, очаквайки победетеля от полуфиналната серия между Хебър Пазарджик и Дея Спорт Бургас. “Тигрите” водят с 2-0 успеха, като третият мач между двата отбора ще се състои в понеделник, 18-ти април, от 18:30ч.

278421440 470973014772598 6891790174389154540 n

В съботния двубой между двата отбора, състезателите на Николай Желязков започнаха по-концентрирано в първия гейм. Домакините от Монтана пък допуснаха повече грешки, както в атака, така и от сервис линията. Въпреки че и в редиците на бургазлии се забеляза известен спад в концентрацията, това не доведе до изненди в гейма, и след успешни изяви на Юлиус Фиркал, Николай Колев и Николай Учиков, Нефтохимик отвори мача в своя полза.

Монтанчани стартираха ударно във втория гейм, повеждайки с 4-0. Въпреки че веднага след това пострадаха от грешки на сервис, волейболистите, водени от Даниел Пеев, успяха да задържат лидерска позиция при 12-6. И двата тима допуснаха напрежение в играта си след това, като това рефлектира върху собствените им грешки. Монтана продължи да има известен превес (16-14), но успешната игра на блок от страна на Колев и Учиков обърна нещата в полза на бургазлии. От другата страна на мрежата Луис Видал и Жулиен Георгиев отговориха с две блокади, но след оспорвана игра, бургазлии показаха по-здрави нерви и поведоха с 2-0 след 27-25.

278401983 470972998105933 5885001726892838020 n

Нефтохимик поведе уверено в третия гейм с 12-5, но чрез добра и концентрирана отборна игра, Монтана се приближи в резултата при 20-20. Въпреки това, Нефтохимик измъкна важните топки и се поздрави с успеха.

Статистически, Нефтохимик завърши с една повече - 38 на 37, и два аса повече (три на един). На блок, двата отбора показаха еднакво ниво - по 10 блокади, но повечето грешки на Монтана им изиграха лоша шега - 26 на 19.

Любослав Симеонов от Монтана завърши като топ реализатор, с 16 точки, а за победителите Николай Учиков беше над всички с 15.