Петък, 15 Април 2022 23:41
Нефтохимик 2010 една стъпка по-близо до Финал в Ефбет Супер Волей
Снимки: НВЛ/startphoto.bg

След оспорвана петгеймова трета среща между Монтана Волей и Нефтохимик 2010, отборът от Бургас направи важна крачка към Финалите в мъжкия ни елит след като се наложи с 3-2 (25-18, 22-25, 25-19,19-25,11-15) над противника си.

Двата тима ще кръстосат шпаги отново утре, събота, 16-ти април и при евентуална победа, Нефтохимик ще си осигури място във финалните битки. Ако Монтана запише успех, ще се играе пети решителен мач, насрочен за 19-ти април.

Монтанчани стъпиха по-уверено в днешния двубой. С Любослав Симеонов на сервис (2 аса) и негови успешни атаки, домакините поведоха с 6-2. Въпреки че Юлиус Фиркал и Николай Колев бяха успешни в атака в следващите моменти, воденият от Даниел Пеев отбор запази лидерската си позиция. Нефтохимик, от друга страна, допусна много непредизвикани грешки към края на сета.

thumbnail 694520220415190018

Гостите стартираха по-концентрирани в следващия гейм, повеждайки от началото (8-3), благодарение на успешни атаки на Фиркал. Въпреки че бургазлии допуснаха няколко грешки в края на гейма, монтанчани “върнаха услугата”, и така гостите изравниха за 1-1.

Истински волейболен спектакъл сътвориха двата тима в третия гейм, преследвайки се в резултата през цялото време. При 16-14 в полза на Монтана Волей, австрийският разпределител на тима застана на начален удар и с 2 аса помогна на своя тим да вземе по-комфортна преднина. Стефан Чавдаров също беше безпогрешен в атака, а точка на спора в сета сложи Симеонов с ас за 25-19.

thumbnail 923720220415190014

Николай Учиков беше безпогрешен в началото на четвъртия гейм. С успешни включвания Николай Николов, Юлиус Фиркал и Александър Туш пък също помогнаха на Нефтохимик да вземе контрол върху случващото се на терена (9-4). Гостите продължиха да играя по-събрано, и въпреки че от другата страна на мрежата Стефан Чавдаров и Димитър Калчев завършваха успешно своите атаки, натрупаната разлика в полза на бургазлии се оказа достатъчно голяма. Така, воденият от Кирил Донев отбор, вкара двубоя в тайбрек.

thumbnail 872820220415190013

След “игра на котка и мишка” в решителния сет, Нефтохимик показа по-здрави нерви и се поздрави с успеха.

13 блока (на 7) се оказаха решаващи за успеха на бургазлии в днешния двубой. Монтана пък завъши по-добре в атака (63 на 58) и записа 9 аса (на 6). Николай Учиков (Нефтохимик 2010) и Любослав Симеонов (Монтана Волей) завършиха като топ реализатори с по 20 точки всеки един.