Четвъртък, 14 Април 2022 22:34
Хебър Пазарджик крачи уверено към финала в Ефбет Супер Волей
Снимки: НВЛ/startphoto.bg

Носителят на Купа България 2022 и актуален шампион - Хебър Пазарджик, уверено крачи към пореден финал. Състезателите, водени от Камило Плачи, записаха втора поредна победа 3-0 (25-19, 25-1, 25-21) в полуфиналната си плейофна серия срещу бургаския Дея Спорт и са на един успех разстояние от класиране за финалните плейофи, тъй като се играе до три победи от пет мача.

След като в първия двубой между двата тима, изигран на 13-ти април, “тигрите” показаха по-добра игра (3-0), и в четвъртък пазарджиклии бяха по-добри. В атака, домакините записаха 50 точки от този елемент, докато Дея завърши с 34. Бургазлии бяха малко по-силни от сервис (три аса на един), както и завършиха с един блок повече (шест на пет).

Якопо Масари завърши като топ реализатор със 17 точки до своето име.

Следващият двубой между двата отбора е на 18-ти април, когато бургазлии домакинстват.

И двата тима стартираха с грешки в първия гейм, но след 9-9 атаката на пазарджиклии заработи безпогрешно, и те успяха да натрупат комфортна точкова разлика, затваряйки сета при 25-19. От другата страна на мрежата пък, бургазлии страдаха от собствени грешки на сервис и в атака.

thumbnail 911620220414191808

Подобен сценарий се разви и във втория гейм, и въпреки усилията на Дея да се справят с ритъма наложен от Хебър (8-6), Якопо Масари и Тодор Алексиев, подкрепени от Брадли Гънтър и Виктор Йосифов направиха разликата. Състезателите, водени от Венцислав Симеонов, засилиха играта си на блок в последните моменти на гейма (два на Леон Тончев, и по един на Георги Петров и Борислав Николов), но това се оказа недостатъчно за по-различен изход в частта.

Малко по-оспорван беше третият гейм, но въпреки това, Хебър не допусна разконцентрация и продължи да контролира ритъма на игра, водейки през целия сет.

Един-единствен блок беше записан в тази част, като това направи Денис Чавдаров от Дея.