Сряда, 13 Април 2022 23:29
Хебъ победи Дея с 3:0, в първия мач между двата тима от полуфиналите в efbet Супер Волей Снимки: НВЛ/startphoto.bg

Действащите шампиони от Хебър Пазарджик стартираха успешно своята кампания в полуфиналните плейофи в Ефбет Супер Волей, след като тази сряда надиграха с категоричното 3-0 (25-14, 25-14, 26-24) своите съперници от Дея Спорт Бургас.

Вторият двубой между двата тима ще се състои в четврътък, 14-ти април, отново с начален час 18:30ч. и ще бъде предаван пряко по Диема Спорт 2.

Играе се до три победи от пет мача.

thumbnail 218720220413185809

Състезателите, водени от Камило Плачи, не срещнаха особени трудности в първите два гейма в първата среща срещу бургарския тим.

В първия гейм, “тигрите” показаха по-голяма класа на блок и от сервис, а Дея не успя да спре и триото Тодор Алексиев/Брадли Гънтър/Виктор Йосифов в края на частта.

Малко по-оспорвано беше началото на втория гейм, но след 12-12, пазарджиклии взеха превес благодарение на успешни атаки на Якопо Масари и Йосифов.

Волейболистите на Венцислав Симеонов опитаха да върнат интригата в мача, след като водеха през целия трети гейм, но към края изгубиха ритъм и позволиха на Хебър да ги притисне в стената. Показавайки здрави нерви, домакините обърнаха нещата в своя полза и записаха успех.

“Тигрите” доминираха във всички волейболни елементи, завършвайки с 41 атаки (на 25), шест аса (на три) и 12 блока (на шест). Най-резултатен в мача стана Тодор Алексиев с 14 точки.