Неделя, 20 Февруари 2022 01:15
Монтана надигра Левски след петгеймов спектакъл
Снимки: НВЛ/startphoto.bg

Мoнтана Волей и Левски Волей приковаха фокуса тази събота в Ефбет Супер Волей, след като изиграха петгеймов мач тази събота, но в крайна сметка домакините от Монтана се поздравиха с победата, след като губеха с 0-2. В останалите два мача за деня, Марек Юнион Ивкони наложи волята си с 3-1 над Добруджа, а Локомотив победи със същия резултат отбора на Берое.

В Демакс Лига, Варна ДКС, Марица и Казанлък Волей записаха победи. Мачове бяха изгиграни и във Висша лига. Програма, резултати и статистика на www.nvl.bg

Марек Юнион Ивкони 3-1 Добруджа 07 (25-20, 27-25, 22-25, 25-22)

Марек Юнион Ивкони победи с 3-1 отбора на Добруджа 07 в мач от 15-ти кръг на Ефбет Супер Волей.

Състезателите на Найден Найденов поведоха с 2-0 гейма, след голяма битка във втория гейм (четири геймбола). Добруджанци успяха да се върнат в мача за кратко, но силите им достигнаха до това да вземат само гейм. В решаващия четвърти сет, дупничани наложиха волята си, записвайки шеста победа.

Статистически, Марек завърши по-добре в атака (58 на 49), което в крайна каза се оказа решаващо за победата. Дупничани показаха и малко по-добра игра на блок (13 на 11), а двата тима завършиха с по четири аса.

Георги Михалев от Добруджа 07 стана топ реализатор в мача (20 точки), а за победителите най-добър беше Цветелин Цветанов.

164020211203212920

Локомотив Пд 3-1 Берое (25-22, 25-18, 16-25, 25-21)

Локомотив Пловдив записа трети успех в Ефбет Супер Волей след като тази събота се наложи с 3-1 над отбора на Берое.

Състзателите, водени от Димитър Божилов, стартираха по-добре в мача, но след като взеха първите два гейма, загубиха концентрация в третия. Пловдивчани обаче успяха да се върнат и да се поздравят с победата.

Домакините доминираха в атака и на сервис(60 на 43 атаки; седем на четири аса). 12 блока (към девет на Берое). Повечето грешки (27 към 15) не успяха да попречат на пловдивчани да грабнат победата.

Венцислав Георгиев от Локо беше над всички с 26 точки.

thumbnail 084620220219201657

Монтана Волей 3-2 Левски (20-25, 22-25, 25-18, 25-18, 15-10)

Монтана Волей и Левски сътвориха истински волейболен спектакъл тази събота. В мач, пълен с емоции, монтанчани успяха да зарадват своята публика, след като, губейки с 0-2, се върнаха в мача, за да спечелят следващите три гейма. След като им липсваше финалният щрих в първите два гейма, в третия и в четвъртия те безапелационно доминириха, за да затвърдят лидерската си позиция в тайбрека.

Състезателите на Даниел Пеев бяха малко по-добри в атака (57 на 52), на сервис (10 на шест) и на блок (15 на 11).

Стефан Чавдаров завърши като топ реализатор с 18 точки, а за най-полезен играч беше избран Димитър Калчев.