Сряда, 26 Януари 2022 08:13
Марица ще защитава Трофея от миналата година
Марица ще защитава Трофея от миналата година Снимка: Костадин Андонов/БФВ

Актуалните носителки на Купа България - ВК Марица Пловдив, ще защитават трофея си в тазгодишния финал на надпреварата, след като този вторник се наложиха с категоричното 3-0 (25-12, 25-16, 25-18) над столичния гранд ЦСКА.

По пътя си към евентуалната седма Купа на България, българските шампионки ще трябва да се преборят с ДКС Варна, които във втория полуфинален сблъсък за деня се наложиха над ВК Казанлък, също така с 3-0 (25-22, 25-16, 25-20).

Финалният двубой ще се състои този петък, 28.01.2022, в зала “Младост”, гр. Бургас.

Марица 3-0 ЦСКА (25-12, 25-16, 25-18)

Състезателките, водени от Борислав Крачанов, стартираха отлично в двубоя, повеждайки с 8-1 с Александра Миланова на сервис. С развитието на гейма, пловдивчанки запазиха преднината си, завършвайки прецизно своите атаки.

ЦСКА стъпи по-добре във втория гейм, но въпреки това не успя да върне интригата обратно в мача. С редица силни сервиси, Марица затрудни посрещането на ЦСКА и последвалото организиране на атака. Taка, маринчанки се приближиха до крайната победа, повеждайки с 2-0.

В третия гейм състезателките на Юлия Иванова показаха истинското си лице и затрудниха своите противнички максимално, но беше прекалено късно за обрат.

Силвана Чаушева и Александа Миланова от Марица се отличиха най-много за своя отбор, завършвайки със 17 и 16 точки съответно.

Maritza-Plovdiv

ДКС Варна 3-0 ВК Казанлък (25-22, 25-16, 25-20)

ДКС Варна успя да грабне победата във втория полуфинален двубой от Купа България 2022-Жени, след като победи без особени проблеми ВК Казанлък.

Състезателките на Стоян Гунчев демонстрираха по-голяма класа в решаващи моменти и ще имат възможността да играят за трофея този петък.

Интригуващ беше първият гейм, в който двата тима “се гониха” в резултата до самия край, но домакинките успяха да покажат по-здрави нерви и пречупиха съперника при 23-21. Вдъхновени от положителния развой на събитията, варненските състезателки стартираха отлично във втория гейм (10-3) и натрупвайки комфортна точкова разлика поведоха с 2-0.

“Розите” опитаха да намерят своя ритъм в началото на третия гейм и притиснаха противника до стената при 12-11, но след това ДКС Варна отново взе превес и затвори срещата в своя полза.