Събота, 22 Януари 2022 21:45
ЦСКА продължава на 1/4-финали за Купа България при мъжете след победа над Локомотив (Пловдив) с 3:0 гейма Снимки: start-photo.bg/БФВ

Купа България 2022 - Мъже

Ясни са последните два четвъртфиналиста в надпреварата.

Берое 2016 0-3 Нефтохимик 2010 (26-28, 13-25, 16-25)

Воденият от новия селекционер на мъжкия национален отбор на България - Николай Желязков, Нефтохимик успя да запише чиста победа в своята осминафинална среща срещу Берое.

Истински оспорван беше първият гейм като двата отбора се преследваха в резултата до последния миг, но гостите от Бургас успяха да надделеят благодарение на успешни атаки на Николай Учиков и Венцислав Рагин. В останалите два сета, Нефтохимик не срещна особени трудности.

Статистически, гостите показаха по-добра класа в различните елементи (47 на 40 успешни атаки, четири на един аса, осем на четири блока).

Юлиус Фиркал, с 20 точки за победата на своя отбор, стана най-резултатен.

ЦСКА 3-0 Локомотив Пловдив (25-14, 25-12, 25-15)

ЦСКА също резервира своето място на четвъртфиналите на Купа България 2022-Мъже, след като тази събота показа по-добра игра от пловдивския Локомотив.

Състезателите на Александър Попов наложиха своя ритъм и в нито един момент от мача не позволиха на противниците си да поведат или дори да се доближат в резултата.

thumbnail 882220220122192806

Купа Бълария 2022 - Жени

След изиграването на четвъртфиналните битки, станаха ясни полуфиналистите в тазгодишната надпревара.

Казанлък ще се бори с ДКС Варна за място на финала, а столичният ЦСКА ще срещне Марица Пловдив.

Казанлък 3- 0 Перун (25-12, 25-19, 25-11)

Казанлък стана първият полуфиналист в тазгодишното издание на Купа България - Жени, след като в събота се наложи без проблеми с чистото 3-0 над варненския Перун.

Домакинките показаха по-добра класа и в трите гейма, като доминираха през по-голямата част от двубоя.

Състезателките, водени от Атанас Петров, стартираха по-добре в първия гейм, кто след шестата точка успяха да дръпнат в резултата и да отворят в своя полза, оставяйки противника на 12.

Варненки опитаха да върнат интригата в мача във втория гейм, показвайки по-стабилна игра (11-8 в тяхна полза), но това не беше достатъчно и “Розите” отново взеха премущество. Без да позволи изненади, Казанлък взе и третия гейм, подпчетвайки своя билет за следващата фаза от турнира.

Марица 3-0 Славия (25-14, 25-12, 25-16)

Волейболните шампионки на България - Марица Пловдив, бяха безапелационни в четвъртфиналния си сблъсък срещу Славия, записвайки чиста победа с 3-0 гейма.

Състзателките, водени от Борислав Крачанов, диктуваха ритъма на игра през всичките три сета, като стартираха по-стабилно веднага след първия съдийски сигнал.

Пловдивчанки поведоха с 10-5 в първия гейм и постеппенно увеличиха преднината си. Славия опита “да покаже зъби” в началото на втория сет, стартирайки с 5-3 в своя полза. Този начален импулс не беше достатъчен, тъй като домакинките бързо поеха отново инициативата и обърнаха развоя на събитията след 7-7. Без никаква интрига протече третия гейм, като маринчанки не оставиха шанс на съперничките си в нито един момент.

thumbnail 592320220122175010

ЦСКА 3-0 Берое (25-9, 25-12, 25-18)

Изключителен устрем показа столичният гранд ЦСКА като без никакви проблеми се пребори със старозагорския Берое.

Състезателките на Юлия Иванова стартираха по блестящ начин в двубоя, грабвайки първия гейм на 9 точки. Гостенките успяха да се придържат към ритъма на софиянки едва до 5-4, като след това армейките “натиснаха” още по-силно, и записаха серия от 16-тата до 25-тата точка.

Ударно беше началото за ЦСКА и във втория гейм (8-1), а Берое отново не успя да намери отговор на по-добре организираната игра на съперничките си. Интрига имаше едва в третия гейм, когато тимът от града на липите започна с 3-0, а след това продължи борба за всяка точка и размяна на лидерството до 14-тата, когато ЦСКА взе инициативата и се наложи с 25-18.

thumbnail 617420220122174359

Локомотив Нидо 1-3 ДКС Варна (20-25, 20-25, 26-24, 16-25)

Морската ни столица Варна ще има представител в полуфиналните битки за Купа България 2022-Жени, след като ДКС Варна надделя с 3-1 над Локомотив Нидо.

Гостенките стартираха по-успешно в мача, взимайки първите два гейма. Близко до победата обаче, варненки допуснаха лек обрат в двубоя, след като домакинките се върнаха обратно в мача, побеждавайки в много успорван трети гейм. Четвъртият сет беше белязан от доминация на ДКС Варна (7-1 още в началото) и без повече изненади, те записаха победа.

Купа Висша Лига 2022

Ясни са четвъртфиналистите и за Купа Висша Лига 2022.

На 24-ти януари шпаги ще кръстосат:

Черноморец - Велики Преслав

Черно море - Родопа

Миньор - ВАСК

Град - Етрополе

Последният участник в тази фаза на надпреварата стана ясен тази събота, след като Град се наложи с чисто 3-0 над Септември (25-15, 25-14, 25-22).

Домакините стартираха по-уверено в началото на мача и взеха първия гейм с комфортна точкова разлика. Град доминира напълно и във втория сет, но Септември опита да се върне в мача в третата част. Гостите

поведоха с 8-4, но домакините успяха да скъсят дистанцията. След игра “точка за точка” почти до последния момент, Град успя да се наложи, поздравяйки се с крайния успех