Дея спорт победи категорично Берое 2016 с 3:0 гейма
Дея спорт победи категорично Берое 2016 с 3:0 гейма Снимка: Start-photo.bg/ НВЛ

#efbetsupervolley

Дея спорт Бургас 3-0 Берое 2016 (25-18, 25-14, 25-16)

Дея спорт Бургас записа трета поредна победа в Ефбет Супер Волей, след като тази събота пречупи с 3-0 отбора на Берое 2016. Благодарение на успеха, тимът, воден от Венцислав Симеонов, се изкачи на пета позиция във временното класиране в елита.

Берое от своя страна заемат 13-то място.

Бургазлии доминираха през целия двубой, продължил 75 минути.

Тодор Вълчев блесна още в началото на мача, записвайки два блока. Бероя пък имаше проблеми с непредизвиканите грешки, допускайки това да се отрази на резултата. Дея спорт се възползва от ситуацията и с по-добро представяне в атака, поведе в мача.

Домакините стартираха по-уверено и във втората част, а гостите продължиха да търсят своя ритъм.

Перич и Чавдаров демонстрираха отлично ниво на блок в началото на третия гейм. Вълчев в атака подпечата победата на бургазлии.

Топ реализатор за победата на Дея стана Виталий Василиев с 17 точки (6 блока), а най-полезният играч на мача - Тодор Вълчев, добави 16 (2 блока).

#nvlVolleyLadies

Ломотив 1929 1-3 Варна ДКС (22-25, 13-25, 23-25, 24-26)

Варна ДКС надигра като гости Локомотив 1929 (София) с 3-1 (25-22, 25-13, 23-25, 26-24) в мач от трети кръг на женското първенство „Демакс лига“.

Toва е втора победа за варненския тим в шампионата. С шест точки в актива си, те заемат четвърта позиция във временното класиране. Локомотив пък са шести, с един успех и две загуби (3т.).

Варненският тим доминира напълно играта в първите два гейма благоарение на по-успешна атака. Последва спад в тяхното представяне, а Локомотив успя да се възползва от своите шансове, взимайки третия гейм. Силите им обаче не достигнаха за повече, като в четвъртия гейм Варна ДКС показа по-голяма мотивация и успя да наложи волята си.