Понеделник, 08 Ноември 2021 00:12
Пирин с четвърта поредна победа в Ефбет Супер Волей
Снимка: Start-photo.bg/ НВЛ

Пирин Разлог записа четвърта поредна победа в Ефбет Супер Волей след като тази неделя надви с чиста победа 3-0 отбора на ВК Локомотив Пловдив.

Локомотив Пловдив 0-3 Пирин Разлог (18-25, 18-25, 12-25)

Три аса на Спас Байрев още в началото на първия гейм помогнаха на тима от Разлог да вземе преднина. Божилов от другата страна на мрежата се опита да отговори с успешна атака и блок, но Пирин, отново воден от Байрев, успя да запише важни точки и да запази лидерството си до края на частта.

Няколко грешки на сервис в началото на втория гейм костваха на Локомотив по-добър старт в частта. Въпреки че продължиха “да дишат във вратовете на съперника”, пловдивчани не намериха начин да спрат успешните атаки на тима от Разлог и отстъпиха и във втория гейм.

Пирин напълно доминира в третия гейм и без никакви проблеми затвори мача в своя полза.

Байрев завърши за пореден път като топ реализатор, този път записвайки 21 точки (46% успеваемост в атака). С 13 и завидните 89% се отличи съотборникът му Петър Петров. За Локомотив Димитър Божилов беше най-резултатен с 9 точки.