Сряда, 03 Ноември 2021 23:29
Пирин и Ботев Луковит с победи в края на трети кръг от Ефбет Супер Волей
Снимкrи ВК Пирин и start-photo.bg/НВЛ

Пирин и Ботев Луковит завършиха отлично в трети кръг на Ефбет Супер Волей, след като тази сряда записаха победи в междинния кръг на шампионата. В изтеглен двубой от четвърти кръг пък, ЦСКА се наложи над отбора на Дунав Русе.

#efbetsupervolley

251132497 367128991823668 4813142361780976537 n

Пирин 3-1 Нефтохимик 2010 (25-23, 13-25, 25-22, 25-21)

Пирин успя да се наложи над вицешампионите от бургаския Нефтохимик 2010 в трети мач от Ефбет Супер Волей, записвайки победа с 3-1 гейма. Така, тимът от Разлог има три победи от три мача в актива си. През целия първи гейм двата отбора показаха борбен дух и не оставяха противника да се отръдпне. При резултат 23-23, Пирин показа здрави нерви и отвори мача в своя полза. Видимо недоволни от загубения първи гейм, гостите от Нефтохимик показаха истинското си лице в следващата част, взимайки контрол върху случващото се на терана. Без особени проблеми, състезателите на Николай Желязков натрупаха комфортна точкова разлика и изравниха гейма. Въпреки че Пирин стартира малко по-добре в третата част, бургазлии ги “притиснаха” до стената при 22-22, но по подобие на първия гейм, тимът от Разлог успя да вземе превес в последните разигравания. Оспорван беше и последният гейм, но Пирин отново показа психологическо надмощие във важните моменти и се поздрави с крайната победа. Спас Байрев отново стана топ реализатор за своя отбор, този път нанизвайки 22 точки, с 14 се отчете Александър Симеонов. За най-полезен играч на мача беше определен Любомир Агонцев, който пък завърши със 100% успеваемост в атака.

252630220 388287762996705 2036144657690983420 n 1

Ботев Луковит 3-0 Берое 2016 (25-23, 25-22, 25-21)

Ботев Луковит записа първа победа в Ефбет Супер Волей, след като тази сряда надигра с 3-0 отбора на Берое 2016 в мач от трети кръг. Състезателите, водени от Пламен Тодоров успяха да запишат първи три точки. Доманиките стартираха по-добре в мача, и благодарение на силно представяне на сервис (два аса на Топалов) успяха да затруднят максимално съперника. Берое отговори с два успешни блока на Димитров и два аса на Тасев, връщайки обратно интригата в гейма. След оспорвана игра точка за точка, Ботев успяха да вземат предимство в мача. Гостите успяха да се мобилизрат във втория гейм и поведоха убедително. Ботев обаче не беше готов да се предаде лесно и успя да пречупи отново противника след 18-тата точка. Приближавайки се до крайната победа, Ботев показа добро ниво и в третия гейм. Берое обаче също се мотивира и притисна домакините до стената. Въпреки подобрената игра, тимът от Стара Загора допусна прекалено много грешки, а Ботев се възползва и успя да затвори в три гейма. Иван Панков беше над всички, записвайки 19 точки, получавайки приза за най-полезен играч.

ЦСКА 3-1 Дунав Русе (22-25, 25-23, 25-15, 25-21)

ЦСКА се поздрави с нова победа в Ефбет Супер Волей, след като в изтеглен мач от четвърти кръг на шампионата надви с 3-1 отбора на Дунав Русе. Въпреки че не стартираха по най-добрия начин в двубоя, губейки първия гейм, допускайки повече грешки в атака, армейците се върнаха обратно в мача, изравнявайки при 1-1. Младата надежда на българския волейбол, Георги Татаров показа своите способности, записвайки важни точки в тези моменти от двубоя. Състезателите на Александър Попове поведоха и в третата част, но Дунав Русе не бяха готови да се предадат. Подобрявайки играта си в различните елементи, гоститите запазиха интригата в гейма, но това не беше достатъчно и червените поведоха с 2-1. Армейците успяха да наложат волята си и в четвъртата, решаваща част от двубоя, а Татаров се окичи с приза за най-полезен играч, записвайки 28 точки.