Събота, 30 Октомври 2021 09:01
Вълнуващ волейболен петък в Ефбет Супер Волей
Снимка: Start-photo.bg/ НВЛ

Пет вълнуващи мача от Ефбет Супер Волей се изиграха този петък, противопoставяйки най-добрите отбори на България, a вечното дерби между Левски София и ЦСКА сеnоказа черешката на тортата в програмата от втори кръг на българския шампионат.

В останалите двубои Нефтохимик 2010, Марек Юнион-Ивкони, Добруджа 07 и Пирин Разлог се поздравиха с крайните победи.

#efbetsupervolley

249036588 364010588802175 7233553304014741350 n 1

Левски София 1-3 ЦСКА (23-25, 25-20, 23-25, 14-25)

Още след първия съдийски сигнал стана ясно, че мачът предвещава много волейболни емоции, а двата тима показаха, че са готови за истинска битка. При резултат 22-22 в първия гейм, армейците успяха да намерят правилната мотивация, водени от опитния Ивайло Стефанов, и грабнаха сета. Левски бързо “отвърна на удара” и изравни. Нито един от двата отбора се предаде в третата част, борейки се за всяка топка. Звездата на армейцитe, Реда Хайкал обаче показа решителност и записвайки важни точки, даде преднина на ЦСКА. Вдъхновени, състезателите на ЦСКА взеха контрол върху случващото се на терена в последния четвърти гейм, и се поздравиха с победата. Хайкал завърши като топ реализатор в мача, записвайки 33 точки.

249240191 364045995465301 5422614689857978049 n

Нефтохимик 2010 3-0 Дея спорт Бургас (25-21, 25-23, 25-23)

В морското дерби на кръга, Нефтохимик 2010 надви своите съперници от Дея спорт в градското дерби на Бургас, печелейки с чисто 3-0 (25-21, 25-23, 25-23), записвайки втора победа в българския шампионат. Нефтохимик контролираше играта през повечето време от двубоя, записвайки важни точки и не позволявайки на своите опоненти да вземат нещо повече от мача. Най-интригуващи бяха последните минути от мача, когато Дея спорт успя да изравни при 21-21 (след като изоставаше с шест точки при 18-12). Това обаче не беше достатъчно за състезателите на Венцислав Симеонов.

Разпределителят на Нефтохимик 2010 - Александър Туш, се окичи с наградата за най-полезен играч в мача, а най-резултатен за победителите беше Николай Учиков с 14 точки (44% ефективност в атака). Топ реализатор на мача обаче стана Тодор Вълчев от Дея спорт, които записа 17 точки (53% ефективност в атака).

85V9814

Марек Юнион-Ивкони 3-0 Локомотив Пловдив (25-20, 25-23, 25-22)

Марек Юнион-Ивкони записа първа победа в първенството след като този петък се наложи над отбора на Локомотив Пловдив. Двата отбора показаха равностойна игра в дадени моменти от мача, но по-голямата успеваемост в атака донесе победата на състезателите, водени от Найден Найденов. От друга страна, Локомотив Пловдив допусна прекалено много непредвизвикани грешки да окажат влияние върху крайния резултат, и въпреки че имаха своите шансове особено в третия гейм, когато водеха през по-голямата част, не успяха да вземат максимума от двубоя. За победителите Димитър Дулчев се оказа най-резултатен, записвайки 18 точки срещу своето име (53% ефективност в атака), а с девет и 88% ефективност се отчете Любчо Янков. За Локомотив Венцислав Георгиев завърши с 13 точки (41% успеваемост в атака).

037820211029204707

Пирин 3-1 Монтана Волей (21-25, 28-26, 28-26, 25-23)

За радост на волейболните фенове, Пирин и Монтана сътвориха истинско волейболно шоу в срещата между двата отбора. Тимът от Разлог направи погрешна стъпка в началото на срещата, но след това намери нужното вдъхновение и обърна резултата в своя полза. Отборът на Монтана Волей обаче не се предаде лесно, въпреки че с развитието на мача изпусна инициативата, и “притиснат до стената”, не успя да намери своя път към първа победа в Ефбет Супер Волей. Спас Байрев от Пирин заби невероятните 37 точки за победата на своя тим, и с 54% ефективност в атака, стана най-полезен играч на мача.

Дунав 0-3 Добруджа 07 (18-25, 23-25, 23-25)

Добруджа 07 записа първа победа за сезон 2021/2022 след като този петък успя да се наложи с категоричното 3-0 като гост срещу отбора на Дунав Русе. Състезателите, водени от старши треньора Лазар Лазаров, установиха своя ритъм на игра още в началото на срещата, взимайки предимството в първия гейм и отваряйки мача в своя полза. Домакините се опитаха да върнат обратно интригата в мача, повеждайки във втория гейм след “игра на котка и мишка”. Добруджа обаче намери сили да се върне обратно в частта и поведе с 2-0. Подобен сценарий се разви и в третия гейм, а гостите се поздравиха с крайната победа. Златко Кьосев и Явор Генов записаха по 13 точки за победата на своя тим.

ЦСКА и Казанлък Волей с отличен старт в женското първенство

С два мача старт беше даден и на редовния сезон в женската Демакс лига, където ЦСКА и Казанлък Волей записаха чисти победи съответно срещу Варна ДКС и Перун.

ЦСКА 3-0 Варна ДКС (25-23, 25-10, 25-22)

Женският отбор на ЦСКА започна тазгодишното издание на Демакс Лигата по отличен начин, след като се наложи с 3-0 срещу отбора на Варна ДКС. Състезателките, водени от Юлия Иванова не оставиха съмнение относно това кой беше по-добрият отбор на терена, показвайки устойчивост още от самото начало на мача. Взимайки преднината в мача, армейките се почувстваха още по-сигурни във възможностите си и “прегазиха” опонентките във втория гейм. Варненки опитаха да се върнат в мача в третия гейм, и въпреки че демонстрираха подобрена игра, това не беше достатъчно и ЦСКА се поздрави с крайната победа.

Перун 0-3 Казанлък Волей (11-25, 11-25, 16-25)

Казанлък записа бърза и лесна победа на старта на женското първенство. Без никакви проблеми, момичетата от града на розите успяха да се справят с варненския Перун. Казанлък диктува ритъма на играта през всичките три гейма и записа своите първи три точки.