Сряда, 22 Септември 2021 09:35
България U18 с втора загуба на Световното
Снимка: fivb.com

Националният отбор на България за девойки под 18 години загуби от Русия с 0:3 (9:25, 13:25, 17:25) във втория си мач от група D на Световното първенство в Дуранго (Мексико).

С това момичетата на Атанас Петров записаха второ поражение, след като на старта отстъпиха на Аржентина с 1:3.

След този успех Русия е първенец в групата с две чисти победи и 6 точки. Българските волейболистки са на четвърта позиция без точка и един спечелен гейм.

Русия доминираше изцяло в мача, не позволи съпротива и спечели и трите гейма с разлика. Двубоят приключи за 65 минути игра. Представителките на „Сборная“ бяха по-добри на всички елементи, като особено превъзходството им бе на блок (10 точкови блокади за Русия срещу 1 за България) и на сервис (5 аса срещу 1).

С най-голям актив за България бе Ива Дудова с 11 точки. Ивайла Чавдарова завърши със 7 точки.

За победата на Русия реализатор бе Анастасия Капралова с 12 точки.

В следващия си мач националките излизат срещу Словакия на 23 септември от 01:00 часа.