Петък, 03 Септември 2021 20:13
България с категорична победа над Черна гора на старта на ЕвроВолей
Снимка: cev.lu

Мъжкият национален отбор на България тръгна по най-добрия начин на Европейското първенство 2021. Състезателите на Силвано Пранди победиха Черна гора с 3:0 (25:22, 25:17, 27:25 ) в първия си мач от група В в чешкия град Острава.

Така тимът ни записа 3 точки, като дели челото на класирането с Итаия, която също започна с тригеймова победа. Категоричният успех пък е отлична предпоставка за увереност и настроение преди следващите двубои.

Стартов състав на България: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Мартин Атанасов, Светослав Гоцев, Алекс Грозданов, Владислав Иванов – либеро.

Лъвовете показаха добро ниво и игрови ритъм. Те имаха предимство през по-гоямата част от мача. На моменти допускаха по-близо съперника, но след това отново взимаха нещата в свои ръце.

181336 018 DR200079

Още на старта волейболистите ни поведоха с 4:1 и показаха, че ще диктуват темпото, като поддържаха преднината до 17:13. Съперникът се доближи до две точки разлика 16:18, а след това успя да вкара интрига, като намали пасива си до точка - 21:22. Нашите обаче не позволиха по-трудни ситуации, като показаха класата си и спечелиха гейма.

Във втората част доминацията на България продължи с пълна сила, като тимът ни поведе с 18:11. Отново леко отпускане доведе до 20:16, но след това състезателите ни бяха повече от категорични и направиха точкова серия, като оставиха черногорци на 16 точки.

181336 023 DR200138

Двата успешни гейма доведоха до понижена концетрация, което бе използвано максимално от съперника. Играта тръгна равностойно и продължи така докрай. Във важния момент тимът ни отново се събра. При 25:25 Цветан Соколов отбеляза ас и изведе съотборниците си напред, а отлична атака на Тодор Скримов сложи финалния акорд в мача.

В следващата си среща България среща Чехия. Двубоят е на 5 септември от 17:00 ч.