Вторник, 31 Август 2021 19:22
Нидерландия на полуфинал на Евроволей 2021
Снимка: Костадин Андонов/БФВ

Женският национален отбор на Нидерландия се класира за полуфинали на Европейсското първенство 2021. Представителките на „лалетата“ надиграха Швеция с 3:0 (27:25, 25:16, 25:19 ) в четвъртфинален двубой в зала „Колодрума“ в Пловдив.

С това Нидерландия се завръща сред най-добрите на Стария континет, като за последно бе на полуфинали през 2017 година.

Момичетата на Авитал Селинджър отстраниха амбициозния тим на Швеция, след като бяха водещи през по-голямата част от мача. Само първият гейм предложи оспорвана и равностойна игра. Шведките изненадаха с хъса си и бяха достоен опонент. Усилята на звездата Изабел Хаак и нейните съотборнички обаче не стигнаха за нещо повече. След равенството 24:24, холандките показаха железни нерви и не допуснаха изненади, като парираха опитите на съперника за обрат. В следващите две части „лалетата“ бяха повече от категорични, взимаха аванс и затвориха мача за 86 минути игра.