Събота, 24 Юли 2021 08:55
България U19 лидер на Балканиадата U20 в Косово

Националният отбор на България за юноши под 19 години победи Турция с 3:1 ( 25:18, 18:25, 25:22, 25:19) в четвъртия си мач от Балканиадата U20 в Прищина (Косово).

Така волейболилстите на Мартин Стоев записаха четвърта поредна победа на форума, който е за по-горната възрастова група U20. Въпреки разликата във възраста „лъвчетата“ са лидер в класирането с пълен актив от 12 точки. Турция остава на втора позиция с една загуба и 8 точки.

Тимът ни е на крачка от спечелването на титлата, като само още един успех го дели от триумф на Балканите.

С най-голям актив за победата бе Александър Николов с 24 точки (7 аса). Георги Татаров завърши с 21 точки (2 блока).

040458821

В последния си мач от турнира нашите момчета срещат домакините от Косово, които са последни в таблицата, без успех досега. Двубоят е на 24 юли от 13:30 ч (б.в).