Вторник, 13 Юли 2021 00:01
България с първа загуба на ЕвроВолей U16
Снимка: cev.lu

Националният отбор на България за девойки под 16 години записа първа загуба на Европейското първенство в Словакия и Унгария. Волейболистките на Диян Боюклиев отстъпиха на Сърбия с 1:3 (21:25, 19:25, 25:20, 21:25) в третия си мач от група II в словашкия град Хюмене.

Въпреки загубата "лъвиците" продължават да са на върха във временното класиране с 6 точки (2 победи, 1 загуба), колкото имат и домакините от Словакия, но с по-лошо геймово съотношение. Представителките на Сърбия са четвърти с 5 точки (2 победи, 1 загуба).

Волейболистките на „плавите“ показаха стабилна и събрана игра в мача, докато нашите не успяха да направят добър старт, а след това последва игра на амплитуди.

203735 DSC 8509

В първите две части сръбкините бяха водещия отбор на полето, диктуваха играта и спечелиха убедително, като поведоха с 2:0. Едва в третата част нашите момичета показаха възможностите си. Те поведоха с 14:8 и 16:10 и взеха гейма с разлика, като се върнаха в играта.

За съжаление възходящата линия не бе запазена. Четвъртият гейм продължи равностойно, но след 20:20, националките ни не издържаха на напрежението. Сръбкините направиха точкова серия и наложиха воята си, като спечериха крайната победа с 3:1.

203735 DSC 8566

Най-резултатна бе Ива Дудова с 23 точки (3 аса, 4 блокади), Елена Коларова добави 10 точки (2 аса, 3 блокади). За "плавите" Ана Михайлович се отчете с 21 точки (4 аса), Соня Данилович приключи с 15 точки (1 ас, 1 блокада).

Статистика можете да видите тук.

13 юли е почивен ден за Европейското първенство. Отборът на Бълтгария среща Хърватия на 14 юли от 21:00 ч (б.в)