Неделя, 11 Юли 2021 22:57
Националите U17 с категоричeн успех над класния тим на Италия
Снимка: cev.lu

Националният отбор на България за юноши под 17 години надигра категорично Италия с 3:0 (25:19, 25:18, 25:22 ) във втория си мач от група II на Европейското първенство в Тирана (Албания).

С това волейболистите на Виктор Карагьозов записаха първа победа в своя поток. Успехът донесе 3 точки в актива им и те вече оглавяват временното класиране на групата с 4 точки ( 1 победа, 1 загуба).

Малките ни „лъвчета“ намериха сили, воля и мотивация да се вдигнат след тежката загуба от Чехия с 2:3 на старта на първенството. Срещу класния тим на Скуадра адзура те показаха истинския си потенциал, който вече бе демонстриран при спечелването на балканската титла.

204043 VBA 0881

Първият гейм бе ключов в срещата за психологическото предимство. Играта започна равностойно, но италианците имаха леко предимство до 18:16. В този момент националите ни се освободиха от напрежението и реализираха точкова серия. Това пречупи съперника и нашите спечелиха гейма.

204043 VBA 0991

Успехът даде самочувствие и вяра, като във втората част волейболистите ни започнаха ударно с 11:4. Разликата бе разгромна и не бе по силите на съперника за промяна, България отново затвори гейма с разлика.

Третата част бе най-оспорвана. Представителите на Скаудра адзура се опитаха по всякакъв начин да вземат предимство, но безуспешно. Българските волейболисти не позволиха обрати. След равенството 17:17 те излязоха напред, стопираха всякакви опити за промяна и спечелиха мача с чиста победа за 71 минути игра.

204043 VBA 0996

Най-резултатен бе Александър Къндев с 15 точки (2 аса), 13 добави Кристиян Титрийски. За съперника Томазо Барото записа 16 точки, Лоренцо Малиани завърши с 9 точки (1 блокада).