Неделя, 11 Юли 2021 18:36
Националките с втора победа на ЕвроВолей U16
Снимка: cev.lu

Националният отбор на България за девойки под 16 години продължава възходящата си линия на Европейското първенство в Унгария Словакия. Тимът на Диян Боюклиев победи категорично Румъния с 3:0 (25:16, 25:17, 25:19) във втория си мач от група II в Хюмене.

Така младите ни „лъвици“ записаха втора чиста победа и с 6 точки оглавиха класирането в своя поток. Румъния е на последна позиция без успех.

След успешният старт на ЕвроВолей, във втория кръг волейболистките ни бяха още по убедителни. По пътя към успеха над Румъния те демонстрираха стабилност в посрещане, а силният им сервис разколеба посрещането на съперника. В първите две части нашите поведоха ударно с 16:8 и ги спечелиха с разлика.

160330 DSC 6939

Единствено третата част представителките на Северната ни съседка оказаха съпротива, като играта тръгна равностойно. Опитът им за противопоставяне обаче им се отдаде само до средата на гейма. След това националките ни отново показаха възможностите си и взеха аванс, който не изпуснаха. България изкова крайния успех в три гейма за 75 минути игра.

160330 DSC 6832

С най-голям актим за победата бе Мария-Габриела Миличевич с 12 точки. Ива Дудова и Дияна Борисова добавиха по 10 точки за успеха.

Статистика от мача можете да видите тук.

В третия си мач от групата България среща Сърбия. Двубоят е на 12 юли от 21:00 ч (б.в).