Събота, 10 Юли 2021 19:00
България с отличен старт на ЕвроВолей U16
Снимка: cev.lu

Националният отбор на България за девойки под 16 години отбеляза отличен старт на Европейското първенство в Словакия и Унгария. Волейболистките на Диян Боюклиев победиха Италия с 3:0 (25:21, 25:17, 25:22 ) в група II.

В словашкия град Хюмене младите ни националки тръгнаха с 3 точки и показаха потенциал още в началото на надпреварата. Нашите не само се поздравиха с чиста победа, но успехът бе изкован над една от най-класните школи от Европа. На предишното европейско представителките на Италия завършиха със сребърните медали.

154010 DSC 5845

Родните представителки показаха стабилно посрещане и добра успеваемост в атака. Силно оръжие бе и началният удар. В първите две части момичетата ни взимаха предимство след средата, запазваха го докрай и спечелиха с разлика. Единствено в третата част имаше равностойност. След поредното равенство 18:18 съперничките поведоха с 20:18. В този важен момент нашите момичета демонстрираха психика. Те не допуснаха обрат и отново се стабилизираха. Те изравниха при 21:21, възходящата линия бе продължена, волейболистките ни бяха непоколебими и отново наложиха волята за 77 минути.