Петък, 28 Май 2021 21:22
Блъгария започна с победа в Златната лига
Блъгария започна с победа в Златната лига Снимка: cev.lu

Женският национален отбор на България отбеляза победен старт в Златната европейска лига. „Лъвиците“ надиграха Словакия с 3:0 (25:14, 26:24, 25:15) в първия си мач от турнира в Запорожие (Украйна). С това те записаха и първи 3 точки в актива си.

Селекционерът Иван Петков заложи на следния стартов състав: Лора Китипова, Емилия Димитрова, Гергана Димитрова, Мирослава Паскова, Нася Димитрова, Мира Тодорова, лоберо - Жана Тодорова.

182144 BLT06442

Националките доминираха изляцо над съперничките, като в първата и третата част спечелиха с голяма разлика. Бързият успех в първия гейм доведе до лек спад, но не и до изненади. Словакия успя да ни затрудни във втората част, но волейболистките ни показаха класа във важния момент и я взеха по трудния начин. Така нашите наложиха волята си категорично само за 64 минути игра.

182144 BLT06462

С най-голям актив за победата бе Гергана Димитрова с 13 точки. Нася Димитрова добави 11 точки за успеха.

Статистика можете да видите тук.

На 29 май тимът ни почива, поради отсъствието на Финландия от надпреварата. България среща домакините от Украйна на 30 май от 20:00 часа българско време.