Четвъртък, 04 Март 2021 20:24
България U17 с първи успех на Балканиадата след петгеймова битка с Румъния
Снимка: cev.lu

Националният отбор на България за юноши под 17 години записа първи успех на Балканиадата в сръбския град Върнячка баня. Волейболистите ни надиграха Румъния с 3:2 (19:25, 25:22, 25:20, 23:25, 14:16) в мач от втория ден на надпреварата, която е първи кръг от европейските квалификации.

Така след драматичния старт, в който нашите отстъпиха на Турция с 2:3, тимът ни има една победа, една загуба и актив от 3 точки. Румъния отбеляза второ поражение, като е с 1 спечелена точка.

Старши-треньорът Виктор Карагьозов заложи на същия стартов състав, както в първата среща: Симеон Николов, Кристиян Титрийски, Александър Къндев, Виктор Томов, Константин Козелов, Стилилиан Делибосов, либеро Константин Чипев (Рангел Витеков, Томислав Русев, Слави Кофов, Иван Сарафов)

Неуспехът от пърия ден може би си оказа влияние и волейболистите ни не започнаха добре. Отново напрежението си каза думата, като те стартираха сковано и допуснаха много грешки. Това даде предимство на съперника, който се възползва и спечели първата част.

164533 bul rou 188

Във втората нашите момчета напипаха верния ритъм и диктуваха играта до двадесетата точка. Румънците изравниха при 22:22, но този път тимът ни показа увереност и успя да се наложи, като изравни 1:1.

Както в първата среща обаче нашите допуснаха игра на приливи и отливи, като това доведе до нова размяна на водачеството в геймовете, стигна се до тайбрек.

162025 bul rou 179

В него градусът на напрежението бе голям, а интригата бе пълна. Румъния поведе с 4:1 и 8:4 след добър сервис, но не успя да запази разликата. Националите ни показаха воля и сърцата игра, като изравниха при 13:13. В решителния момент България демонстрира и характер, като наложи волята си и постигна крайния успех с 16:14.

Статистика от мача можете да видите тук.

На 5 март България среща домакините от Сърбия, а двубоят е от 19:30 часа българско време.