Събота, 11 Април 2015 21:49
(0 гласа)
България победи Сърбия и се класира на Световното първенство в Аржентина за мъже до 19 !
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори

България победи Сърбия с 3:1 (23:25, 25:17, 25:22, 26:24) и си гарантира минимум 6-о място на Евроволей 2015 за мъже до 19 години, в Коджаели и Сакария. Така нашите момчета се класираха на Световното първенство в Аржентина, което ще се проведе от 14-и до 23-и август. Двубоят не започна добре за младите „лъвове“, които загубиха първия гейм с 23:25. В следващите две части „трикольорите“ успяваха рано да вземат аванс, който умело поддържаха до самия край и поведоха с 2:1. В четвъртата част двата отбора на няколко пъти си разменяха водачеството, а западните ни съседи първи стигнаха до геймбол при 24:23, но възпитаниците на Драган Иванов показаха здрави нерви и спечелиха следващите три разигравания. В основата на така важния успех отново бяха Пламен Шекерджиев (18 точки, 60% позитивно и 40% отлично посрещане, 47 % в атака), капитанът Радослав Парапунов (14 точки, 46% в атака) и Стефан Иванов (14 точки, 75% позитивно и 28% отлично посрещане, 67%). Топреализатор в срещата стана диагоналът на „плавите“ Миран Кужунджич с 22 точки (39% в атака). В неделя нашите момчета ще се изправят срещу Русия в последния си мач от шампионата на Стария континент. Победителят ще завърши на 5-о място в крайното класиране, а загубилият ще остане на 6-а позиция. Двубоят е насрочен за 13:30 часа и ще бъде излъчван директно на www.laola1.tv.

Прочетена 288 пъти Последно променена в Събота, 11 Април 2015 22:27