Събота, 02 Декември 2017 19:15
Левски спечели категорично дербито с ЦСКА

Волейболистките на Левски спечелиха вечното дерби с ЦСКА, като постигнаха категорична победа над „червените“ с 3:0 (26:24, 25:17, 25:18) в последния мач от седмия кръг на НВЛ-жени, който се игра пред пълни трибуни в столичната зала „Сиконко“.

Треньорите на двата тима започнаха със следните стартови състави:

Левски: Кристина Гунчева, Мирослава Паскова, Вангелия Рачковска, Зорница Янева, Деница Димитрова, Моника Кръстева и Кристияна Петрова – либеро (Гергана Георгиева и Мария Йорданова).

ЦСКА: Диана Ненова, Силвия Кьосева, Ралина Дошкова, Борислава Съйкова, Мартина Хикова, Натали Петрова и Михаела Михайлова – либеро (Полина Нейкова, Дарина Куманова,Никол Данкинова) .

3218

Първата част бе изключително оспорвана, като резултатът вървеше точка за точка. В решителните минути „сините“ надделяха и спечелиха гейма, като взеха важно психилогическо преимущество. В следващите две части левскарките доминираха, като главното им оръжие бе началния удар. Домакините взимаха аванс, задържаха го и затвориха мача с чиста победа.

Така волейболистките на Левски завършват полусезона на трета позиция с 12 точки (4 победи, 2 загуби), ЦСКА е на е на второ място със същия актив, но с по-добро геймово съотношение.  Първенец е Марица без загуба до момента.