Неделя, 18 Юли 2021 20:08
Националите U17 пети в Европа
Снимка: cev.lu

Националният отбор на България за юноши под 17 години завърши на пето място в крайното класиране на Европейското първенство в Тирана (Албания). „Лъвчетата“ победиха Сърбия с 3:1 (25:23, 28:26, 23:25, 25:20 ) в последния си мач от турнира. Така тимът не само завърши с успех, но и приключи с достойнство, като е максимално близо до най-добрите четири в Европа.

Нашите момчета отново показаха мъжество, характер и силна воля за победа. Двубоят със Сърбия бе повторение на вчерашната трудна битка с Латвия и отново за радост с положителен завършек. Българи и сърби сътвориха истински дуел между равностойни съперници. От двете страни на мрежата имаше стремеж с всички сили към победата, както и борба за всяка точка.

В първите два гейма националите ни показаха психическа устойчивост, която бе в основата за спечелването им. Родните представители издържаха на напрежението, породено от голямата равностойност и наложиха волята си в решителните моменти с две точки разлика.

175617 CEV05520

Сърбите обаче не се отказаха, като на свой ред демонстрираха, че също могат да бъдат стабилни в най-важните моменти. Третата част бе повторение на първите две, но този път „плавите“ съумяха да излязат печелившия тим и да върнат интригата в мача.

172712 CEV05442

Загубеният гейм не огъна младите ни волейболисти. Те излязоха още по-мотивирани и устремени към успеха. С добър сервис и отлични изяви в атака нашите поведоха с 5:2 и 10:5 и показаха, че са по-добрият тим. Съставът ни запази разликата докрай и се поздрави с крайната победа след 119 минути.

175617 CEV05530

Реализатор за победата бе Александър Къндев с 24 точки (1 ас, 2 блокади). Стелиян Делибосов завърши с 13 точки (5 блокади).