Вторник, 18 Декември 2018 21:52
Лидерът в Суперлигата Хебър надигра Виктория Волей (Пловдив) с 3:2 гейма

Петгеймови драми се разиграха в четвърти кръг от турнира за Купата на България при мъжете, който събра всички отбори от Суперлигата и четири тима от втората група – Висшата лига. Лидерът в елита Хебър (Пазарджик) надигра при гостуването си трудно втородивизионния Виктория Волей (Пловдив) с 3:2 гейма в залата на СУ „Цар Симон Велики“. Съставът на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) също се измъкна след оспорвана борба при гостуването в София на участника във Висшата лига Славия като записа победа с 3:2 гейма. Монтана и Пирин спечелиха успехи, като дадоха гейм на съперника. Еинствено ЦСКА, Левски и Добруджа отбелязаха чисти победи.

Седем тима се класираха за финалната фаза в турнира за Купата на България: ЦСКА, Левски София, Хебър (Пазарджик), Добруджа 07 (Добрич), Пирин (Разлог), Монтана, Марек Юнион-Ивкони (Дупница).

Последният мач от този кръг е между Звездец (Горна Малина) и Нефтохимик 2010 (Бургас). Срещата е отложена поради участието на шампионите в Купата на ЦЕВ, като ще се играе на 8 януари в горна Малина и ще излъчи последният финалист в спора за трофея.

Жребият за финалната фаза от Купата ще се проведе на 19 декември от 11:00 ч в офиса на БФВолейбол.

Всички резултати:

Дунав (Русе) – Монтана 1:3 (20:25, 25:20, 21:25, 23:25)

Черно море (Варна) – Пирин (Разлог) 1:3 (21:25, 25:19, 20:25, 22:25)

Добруджа 07 (Добрич) – Миньор (Перник) 3:0 (25:10, 25:11, 25:14)

Виктория Волей (Пловдив) – Хебър (Пазарджик) 2:3 (25:19, 17:25, 17:25, 25:21, 10:15)

Славия – Марек Юнион-Ивкони (Дупница) 2:3 (22:25, 25:19, 25:21, 16:25, 11:15)

Левски София – Дея спорт (Бургас) 3:0 (25:18, 25:13, 25:19)

Арда (Кърджали) – ЦСКА 0:3 (26:28, 16:25, 13:25)