Понеделник, 23 Октомври 2017 12:41
Волейболистите на Сливнишки герой надиграха Изгрев с 3:0 гейма
Четири отбора продължават без загуба, след втория гръг, във втората група от първенството по волейбол при мъжете - Висшата лига.

В предварителна група А отборът на Сливнишки герой (Сливница) записа втори чист успех. Волейболистите, водени от Стоян Стоев надигаха като домакини Изгрев (Ябланица) с 3:0 гейма и оглавяват класирането с 6 точки. С една чиста победа е в групата и тимът на Звездец (Горна Малина), който във втория кръг почиваше.  Още в следващия кръг обаче, двата тима се изправят един срещу друг, като ще стане ясно, дали ще продължи да има оспорваност за челото, или Сливнишки герой ще затвърди лидерството си в потока. Първи успехи в този кръг записаха Ботев (Луковит) и Славия. Волейболистите от Луковит надиграха Град (Белоградчик) с 3:1 гейма, а „белите“ се справиха с Ботев (Ихтиман) със същия резултат.

7. Изгрев (Ябланица) - 0 т.

В предварителна група В два тима си оспорват челото на групата, като Дунав (Русе) и Дея волей (Бургас) са с два чисти успеха и продължават без загуба. Тимът от Русе победи Попово 09  с 3:0 гейма, а Дея волей надигра Стоител (Пловдив) с 3:1 гейма. Първа загуба отбеляза тимът на Виктория Волей (Пловдив), който отстъпи в гостуването си на Черноморец (Бяла) с 2:3 гейма. С това волейболистите от Бяла пък записаха първи успех в първенството.