Четвъртък, 01 Май 2014 15:06
"Миньор" и "Тетевен волей" играят първия мач от финалите във Висшата лига на 5-ти май

Както е известно, отборите на „Миньор” и „Тетевен Волей” ще спорят във финалната серия във Висшата лига. Двата тима ще изиграят двубоите на 5-ти, 7-ми и 9-ти май.

Играе се до две победи от 3 мача, а право на домакинство в два от двубоите ( първи и трети, в случай, че се стигне до трети мач) има отборът с по-предно класиране. В случая това е отборът на „Миньор”.

Волейболистите от „Миньор” (Перник) остраниха от пътя си към финала отбора на УНСС след като грабанаха 2:0 победи срещу този съперник.

„Тетевен волей” пък стигна до финала след като победи с краен резултат от 2:1 победи отбора на ВК „Локомотив 1926” – Пловдив. В първата среща между двата тима Локомотив грабна победата с 3:2 гейма. От „Тетевен волей” обаче взеха нещата в свои ръце и в останалите два двубоя, на които бяха домакини, стигнаха до победите съответно с 3:2 и 3:1 гейма.