Четвъртък, 18 Април 2019 00:20
Волейболистките на Марица се класираха за финал в турнира за Купата на България
Волейболистките на Марица се класираха за финал в турнира за Купата на България Снимка: ВК Марица

Марица (Пловдив) ще защитава трофея си на финал за Купа България след категорична победа с 3:0 (25:9, 25:6, 25:17) над ЦСКА (София) във втория полуфинал от надпреварата, изигран тази пред над 500 зрители в зала "Колодрума". Само 57 минути игра бяха достатъчни на шампионките, за да стигнат до успеха. Техен съперник ще бъде отборът на Берое (Стара Загора), който спечели първия полуфинал с 3:2 (25:15, 21:25, 25:14, 22:25, 15:13) срещу Левски (София) в същата зала.

Tрите чужденки в Марица поведоха отбора от самото начало за бързо 6:0. Жълто-сините продължиха тоталното си надмощие до края на първата част, а Дженифър Крос със седмата си точка в гейма го затвори при разгромното 25:9. Вторият гейм започна с пет поредни точкови атаки на Алекзандра Холстън за 5:0 в полза на Марица. Включиха се и останалите за 9:0. Софиянки не успяха да предложат нищо като съпротивление и играта на котка с мишка продължи, а влязлата в игра за началото на частта Виктория Григорова с мощен удар оформи още по-убедителното 25:6 за пловдивчанки в края. Третият гейм бе най-равностойният от трите, най-вече заради многото грешки в играта на домакините. Треньорът Иван Петков даде възможност на още от резервните си състезателки да поиграят и те постепенно наложиха волята на Марица и в тази част. Завърналата се на терена Крос заби през центъра за победното 25:17.

Алекс Холстън стана топреализатор на мача с 15 точки. Джен Крос и Мирослава Паскова добавиха по 10.

Финалът между Марица и Берое на 18 април (четвъртък) в зала "Колодрума" е с начален час 18:30 б.в